اقدامات قبل از جراحی بینی

افرادی که تصمیم دارند تا عمل زیبایی بینی انجام بدهند ، پیش از هر چیز باید با اقدامات قبل از جراحی بینی آشنا شوند. مهمترین اقدامی که هر فرد متقاضی جراحی زیبایی بینی باید انجام بدهد ، انتخاب یک جراح بینی ماهر و با تجربه است .

برای این کار می توان در ابتدا با تحقیق و پرسش از اطرافیان و جستجو در سایت های پزشکی ، چند جراح بینی را انتخاب نمود و پس از آن با مراجعه به مطب وی و دیدن نمونه های واقعی ( افرادی که به تازگی توسط جراح مورد نظر عمل زیبایی بینی ، انجام داده اند ) جراح خود را انتخاب نمایید .

اقدامات قبل از جراحی بینی
پس از انتخاب جراح بینی در جلسه مشاوره ، کلیه توقعات و انتظارات خود را از نتیجه عمل بینی با پزشک ، در میان بگذارید .

به منظور انجام یک سری آزمایش پیش از جراحی بینی و در برخی موارد سی تی اسکن به یک کلینیک و همچنین برای تهیه عکس در جهات مختلف به یک عکاسی معرفی می شوید .

پس از انجام آزمایشات روتین و تهیه عکس ها ( فتوگرافی پزشکی ) وقت عمل برای شما تعیین خواهد شد .

لازم است تا مصرف برخی دارو ها را حداقل یک تا دو هفته قبل از جراحی بینی قطع کنید ، مانند آسپرین و ایبوپروفن ( هرگونه دارویی که باعث رقیق شدن خون می شود . ) در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید ، قبل از جراحی بینی با پزشک تان در میان بگذارید ، حتی اگر داروهای گیاهی باشند.

از مصرف سیگار ( هر نوع دخانیات ) و نوشیدنی های الکلی دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی ، خودداری نمایید .

حدود 6 تا 8 ساعت قبل از عمل بینی ناشتا بمانید و ترجیحا شب قبل از عمل غذای گوشتی سبک میل نمایید.

شب قبل از جراحی حتما دوش بگیرید .

روز جراحی با یک نفر به عنوان همراه ، در ساعتی که از قبل تعیین شده ، با همراه داشتن مدارک پزشکی که تهیه کردید ، در مرکز جراحی حضور داشته باشید .

اقدامات قبل از جراحی بینی به طور عمومی در بالا گفته شد ، اما برخی موارد مانند افرادی که مبتلا به دیابت هستند و… نیاز است تا به طور اختصاصی اقداماتی را انجام دهند که شرح آن در ادامه مقالات ذکر خواهد شد .