07 مارس 2020
مارس 7, 2020

جراحی بینی طبیعی

0 دیدگاه

جراحی بینی طبیعی

یکی از موراد بسیار مهم در انجام رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی انتخاب یکی از انواع عمل بینی نیمه فانتزی ، جراحی بینی عروسکی یا فانتزی و جراحی بینی طبیعی می باشد. ( جراح بینی لرستان )

هر یک از افراد متقاضی برای جراحی زیبایی بینی متقاضی یکی از انواع مدل های جراحی بینی می باشند که با توجه به ویژگی های چهره شان جراح بینی مناسب ترین مدل را به آن ها پیشنهاد می کند.

به طور کلی برای این که یک عمل بینی به صورت طبیعی موفق آمیز باشد بهتر است به بهترین جراح بینی طبیعی مراجعه کنید تا او بینی شما را به خوبی معاینه کند.

در معاینه بینی جراح بینی به وضعیت نوک بینی ، سوراخ های بینی ، محل برش بینی و غیره توجه می کند.

ویژگی های بینی طبیعی چیست؟
نوک بینی طبیعی بوده و نوک تیز و فرم دار نمی باشد.
زاویه طبیعی بین بینی و لب ها حفظ می شود.
قوسی بر روی بینی وجود ندارد یا بسیار نامحسوس می باشد.
سوراخ های بینی به صورت طبیعی می باشد.
جراحی بینی طبیعی :
در جراحی بینی طبیعی بیشتر تغییرات بر روی پشت بینی و نوک بینی انجام می شود و بر روی بافت بینی تغییرات زیادی اعمال نمی گردد.

بهترین جراح بینی با یکی از روش های جراحی بینی به روش باز یا جراحی بینی به روش بسته اقدام به جراحی بینی می کند.

پس از اتمام جراحی بینی فرد برای به دست آوردن نتیجه ایده آل بهتر است مراقبت های بعد از جراحی بینی را رعایت کند.

جراحی بینی فانتزی
بر خلاف بینی های طبیعی، بینی های فانتزی قوس دار هستند و زاویه نوک بینی تا لب بیشتر است. جراحی بینی فانتزی تنها برای افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند مناسب است.

افرادی که تمایل به انجام جراحی بینی فانتزی را دارند، باید انتظار معقولانه ای از جراح بینی خود داشته باشند، بعنوان مثال بیش از حد کوچک شدن بینی موجب بهم ریختن تناسبات صورت فرد و همچنین افزایش احتمال بروز مشکلات تنفسی خواهد شد.

جراحی بینی نیمه فانتزی
یکی از رایج ترین انواع جراحی بینی ، جراحی بینی نیمه فانتزی است. در این حالت طبیعی بودن حفظ خواهد شد و در عین حال قوس کوچکی به روی بینی ایجاد می شود.

این جراحی نیز مانند جراحی بینی فانتزی تنها مناسب افرادیست که دارای بینی های استخوانی هستند.

نوع بینی چه تاثیری بر روی جراحی بینی دارد؟
بینی ها به دو دوسته بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم می شوند.

در انتخاب مدل بینی ، نوع بینی بسیار تاثیر گذار می باشد به عنوان مثال جراحان بینی معمولاً به افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، توصیه می کنند جراحی بینی طبیعی انجام دهند، چرا که این مدل بینی با ویژگی های ساختاری بینی آن ها متناسب بوده و نتیجه مطلوبی حاصل می شود.

حال افرادی که دارای بینی استخوانی هستند به دلیل پوست نازک و استخوان محکم بینی شان می توانند هر یک از مدل های ذکر شده را انتخاب کرده و نتیجه خوبی به دست آورند، اما در انتخاب مدل بینی بهتر است به توصیه های جراح بینی خود توجه کنند.

جراحی بینی طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟
این فرم از بینی برای همگان مناسب می باشد با این حال افراد زیر را می توان به عنوان بهترین کاندیداهای جراحی بینی طبیعی معرفی کرد.

افرادی که بینی آن ها گوشتی است:
همانطور که گفتیم استخوان های ضعیف و پوست ضخیم بینی گوشتی دست جراح را برای ایجاد تغییراتی همچون قوس در بینی بسته و به همین دلیل نمی توان آن را به فرم فانتزی جراحی کرد.

افرادی که فاصله لب و بینی شان زیاد است:
زیاد بودن فاصله لب و بینی از زیبایی و جذابیت افراد می کاهد به دلیل اینکه در فرم طبیعی خبری از سربالا شدن زیاد نوک بینی نیست لذا عمل بینی طبیعی موجب تشدید و بیشتر شدن این فاصله نشده و از جذابیت افراد نمی کاهد.

افرادی که صورت بزرگ با اجزای درشت دارند:
یکی از فاکتورهایی که در حین فرم دهی بینی باید به آن توجه داشت صورت و اجزای آن است. ایده آل ترین فرم بینی آن است که بیشترین تناسب را با اجزای چهره داشته باشد.

بدیهی است که اگر صورت بزرگ و ضمخت باشد بینی فانتزی که کوچک و سر بالا است با ان تناسب نخواهد داشت لذا جراحی بینی طبیعی بهترین گزینه برای افرادی با صورت های بزرگ است.

آقایان:
صورت آقایان بزرگ بوده و استخوانی است لذا سربالا کردن نوک بینی و ایجاد قوس زیاد در آن از جذابیت صورت آن ها کم کرده و به آن ها توصیه نمی شود.

چسب زدن بینی
یکی از کارهایی که افراد باید بعد از جراحی بینی انجام داده و در رعایت آن کوتاهی نکنند استفاده از چسب بینی می باشد.

جراح به منظور برطرف کردن ایرادات موجود در بینی و اعمال برخی تغییرات در آن، برش هایی در غضروف ها و همچنین پوست بینی ایجاد می کند.

بعد از جراحی ، ساختمان بینی در موقعیت جدیدی قرار می گیرد که چسب بینی برای ثابت نگه داشتن آن در این موقعیت مورد استفاده قرار می گیرد. البته باید بگوییم که چسب بینی به مدت 2 هفته در این امر تاثیر دارد.

همچنین ایجاد تغییرات ذکر شده موجب ایجاد مقداری تورم در بینی نیز می شود که میزان آن از فردی به فرد دیگر و با توجه به نوع بینی و ویژگی های بدنی هر فرد متفاوت است، چنانچه مایل به برطرف شدن سریع تر تورم بینی خود هستید می بایست 3 ماه به طور مداوم از چسب بینی استفاده کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی
بیمار آزمایشاتی را که جراح بینی تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کند.

به مدت دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی از داروهای رقیق کننده خون ، مصرف الکل و استعمال دخانیات خودداری کنید.

شب قبل از جراحی بینی شام سبک میل کرده و به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی چیزی نخورید.

حتما در روز جراحی بینی یک الی دو همراه با خود داشته باشید.

بانوان بدون آرایش صورت و آقایان بدون ریش و سبیل برا یعمل جراحی بینی مراجعه نمایند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی
بیمار داروهایی را که جراح بینی تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کند.

از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد جدا پرهیز کنید.

به مدت دو هفته بعد از جراحی بینی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین ، مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.

بیمار بعد از جراحی زیبایی بینی از قرار گرفتن در معرض آفتاب و رفتن به استخر و سونا تا مدتی جدا خودداری کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی مقالات جامعی تهیه شده و در وب سایت موجود است که می توانید به آن ها مراجعه کرده و با رعایت آن بهترین نتیجه را از انجام جراحی زیبایی بینی به دست آورید.

هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر می باشد؟
هزینه جراحی بینی با توجه به حق العمل جراح بینی ، هزینه های متخصص بیهوشی و بیمارستان ، هزینه داروها و آزمایشات و غیره تعیین می شود.

اهمیت انتخاب جراح بینی
انتخاب جراح بینی خوب، اولین دغدغه افرادیست که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند. طبیعتا مهم ترین عاملی که در نتیجه نهایی بینی تاثیر مستقیم دارد، انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه است.

لازم به ذکر است تنها داشتن تحصیلات عالی رتبه و رزومه تحصیلی عالی نشانی بر خوب بودن جراح نیست، چرا که ممکن است یک جراح در انجام جراحی بینی فانتزی از تبحر کافی برخوردار باشد اما نتایج مطلوبی در جراحی بینی طبیعی کسب نکرده باشند.

بنابراین برای انتخاب جراح بینی خوب، حتما به مشاهده نمونه کار های پزشک بپردازید.

برای این کار می توانید به گالری تصاویر موجود در سایت یا صفحه اینستاگرام جراح مراجعه نمایید.

همچنین با مراجعه حضوری به مطب می توانید علاوه بر مشاهده نمونه کار های جراح، به بررسی میزان رضایت افرادی که برای چکاپ بعد از عمل به مطب مراجعه کردند بپردازید.

لازم به ذکر است افرادی که در انتخاب جراح بینی خود دقت نداشته و به خوبی تحقیق نکرده اند، دچار عوارض جانبی چون مشکلات تنفسی خواهند شد و حتی مجبور به انجام جراحی ترمیمی بینی می شوند.

نکاتی درباره جراحی بینی ترمیمی
گاهی در جراحی بینی اولیه ایرادات بینی چون قوز و انحراف بینی به طور کامل برطرف نخواهد شد یا ممکن است بر اثر عواملی چون بیش از حد کوچک شدن بینی، مشکلات تنفسی برای فرد رخ دهد. در این حالت فرد باید نسبت به ترمیم بینی خود اقدام نماید.

نکته قابل توجه در جراحی بینی ترمیمی این است که برای انجام این جراحی باید حداقل یک سال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد تا پس از کاهش تورم بینی، ایرادات باقی مانده به خوبی قابل رویت و شناسایی باشد.

همچنین این جراحی پیچیده تر از جراحی بینی اولیه است، از این رو هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.