04 مارس 2020
مارس 4, 2020

جراحی بینی گوشتی

0 دیدگاه

جراحی بینی گوشتی

امروزه جراحی بینی گوشتی به این صورت است که جراح بینی ، از غضروف میانی بینی که محکم و مقاوم است ، به منظور تقویت بافت و غضروف ضعیف نوک بینی استفاده می کند. ( جراحی بینی  )

بیشتر افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند ، قبل از جراحی زیبایی بینی ، نگران برگشت پذیری بینی خود هستند.

رینوپلاستی بینی های گوشتی ، به خاطر دارا بودن ویژگی های خاص ، جزو انواع پیچیده و مشکل جراحی بینی می باشد.

به همین دلیل مهم ترین اقدام برای کسب نتیجه مطلوب از جراحی زیبایی بینی های گوشتی ، انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی می باشد ، چرا که این نوع جراحی نیازمند دقت و تجربه زیادی می باشد.

بینی گوشتی چیست؟
بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم به همراه غدد چربی می باشند.
بینی های گوشتی بافت و غضروفی ضعیف دارند.
نوک بینی های گوشتی از نظر بصری گرد و پهن می باشد.
بینی های گوشتی بسته به نوع پوست به دو نوع تقسیم می شوند :
بینی گوشتی با منافذ باز و بزرگ غدد چربی : در زیر پوست این نوع از بینی های گوشتی غده های چربی فعالی وجود دارد و همچنین روی پوست آن ها منافذ بزرگی می باشد.
بینی گوشتی با غده چربی کم کار : در این نوع از بینی های گوشتی غدد چربی پوست فعالیت کمتری خواهند داشت و همچنین دارای پوست ضخیم و براقی می باشند.
تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی
پوست : مهم ترین عامل تعیین کننده نوع بینی ، میزان ضخامت پوست می باشد. بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند اما بینی های استخوانی دارای پوستی نازک تر هستند.
ظاهر : معمولا بینی های استخوانی در ناحیه پل بینی دارای قوز و برآمدگی هستند اما بینی های گوشتی نوک بینی پهن و افتاده ای دارند. البته ممکن است بینی های گوشتی نیز دارای قوز باشند.
بافت و غضروف بینی : بافت و ساختمان بینی استخوانی از استحکام بالایی برخوردار است اما بینی های گوشتی دارای بافت و غضروف ضعیفی هستند.

روش تشخیص بینی گوشتی

به طور کلی بینی های گوشتی را می توان از ظاهر آنها تشخیص داد ، اما برای تشخیص دقیق تر نوع بینی ، می توانید نوک بین خود را به کمک دو انگشت خود فشار دهید، در صورتی که در بینی خود ترشحات چربی را مشاهده کردید، بینی شما گوشتی می باشد، چرا که در بینی های گوشتی غدد چربی فعالی وجود دارد.

جراح بینی مناسب

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی انتخاب جراح بینی متبحر است که در کسب نتیجه ایده آل تاثیر بسزایی خواهد داشت. توجه داشته باشید که ممکن است یک جراح در انجام جراحی بینی های استخوانی ماهر باشد اما قادر به کسب نتیجه مطلوب در جراحی بینی گوشتی نیست؛ بنابراین در انتخاب جراح بینی خوب دقت نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی
بعد از جراحی ، به روی بینی گچ و پانسمان قرار خواهد گرفت که پس از گذشت حدود یک هفته توسط جراح بینی برداشته خواهد شد. در این مدت سعی کنید گچ خیس نشود و در صورت استحمام تنها بدن خود را بشورید.
حداقل تا دو هفته بعد از جراحی بینی سیگار کشیدن ممنوع می باشد.
تا دو هفته از نوشیدن هرگونه مشروبات الکل دار خودداری نمایید.
بعد از عمل به هنگام دراز کشیدن سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید.
تا مدتی از رفتن به مکان های شلوغ که احتمال برخورد ضربه به بینی وجود دارد پرهیز نمایید.
به مدت دو ماه بعد از جراحی بینی استفاده از عینک ممنوع می باشد و در صورت لزوم از لنز استفاده نمایید.
نتیجه جراحی بینی گوشتی

به طور کلی اولین و مهمترین اقدامی که قبل از جراحی زیبایی بینی های گوشتی بسیار تاثیر گذار می باشد ، انتخاب بهترین جراح بینی است.

افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند و قصد جراحی بینی دارند ، باید به این نکته توجه داشته باشند که با توجه به ضخامت و نوع بینی خود انتظار و توقع معقولانه ای از جراح خود داشته باشند.

در صورتی که جراحی بینی گوشتی توسط جراح بینی با تجربه و متخصص صورت گیرد ، نتیجه جراحی بینی گوشتی بدون برگشت پذیری و عوارض جانبی خواهد بود.

لازم به ذکر است رینوپلاستی بینی های گوشتی تنها با جراحی قابل انجام می باشد و تبلیغاتی که راجع به جراحی بینی با لیزر مشاهده می شود کذب بوده ؛ چرا که لیزر تنها قادر به صاف و صیقلی کردن پوست بینی خواهد بود و تنها کاربرد لیزر ، برطرف کردن آکنه و اسکار های سطح بینی می باشد و تا به امروز قادر به ایجاد تغییرات در ساختار و استخوان بینی نمی باشد.

به افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند پیشنهاد می شود بینی خود را مدل طبیعی جراحی نمایند و انتظار جراحی بینی فانتزی و عروسکی را نداشته باشند چرا که جراحی بینی فانتزی نیازمند استخوان محکم و پوستی نازک می باشد.

هزینه جراحی بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی به فاکتور های مختلفی چون میزان ایرادات بینی ، دستمزد جراح ، هزینه های کلینیک یا اتاق عمل و غیره بستگی دارد که پس از معاینه توسط جراح بینی در اولین جلسه مشاوره مشخص خواهد شد.