زنان آلفا و ویژگی‌‌های بارز آنها

آلفا یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین تیپ های شخصیتی برای زنان است. کمتر چیزی به حیرت‌انگیزی و شگرفی خصوصیات زنان آلفا وجود دارد. تصویر موقر یک زن آلفا از خود و روش‌های مهربانانه اما راسخ‌اش حرکت قدرتمندانه‌ای است که می‌توان در او به تماشا نشست.

درحالی که دیگران ممکن است در زندگی کمبود شجاعت و مدیریت داشته باشند، زن آلفا دقیقا می‌داند چه می‌خواهد، و کیست، و به هیچ وجه به خاطر آن ابراز ندامت نمی‌کند. هدف از مقاله حاضر بررسی شاخص‌های زنان آلفا می‌باشد.
تیپ‌های شخصیتی

در موجوداتی که زندگی اجتماعی دارند دسته بندی بر اساس سلسله مراتب قدرت وجود دارد که در هرم اجتماعی به نام آلفا ،بتا و اومگا تعریف میشود، آلفاها قدرتمندترین اعضای گروه اجتماعی هستند که در راس هرم به عنوان لیدر و سرگروه قرار می گیرند، هدایت و مسئولیت گروه به عهده آلفای گروه ست، آلفاها بیشترین سهم از امکانات اجتماع را طلب می کنند و…

این دسته بندی در اجتماع حیوانات نیز دیده می شود. بر خلاف تصور عامه آلفاهای ماده ویژگی و رفتارهای مردانه ندارند برعکس در اوج زنانگی هستند تنها تفاوتشان با سایر زنان با ظاهر زنانه در این ست که برخلاف زنهای بتا و یا حتی اومگا می توانند همزمان با حفظ ظرافت زنانه در اوج قدرت و رهبری قرار بگیرند.

یک زن آلفا واقعی شخصیت قوی دارد و تنها چیزی که باعث شده به عنوان رهبر انتخاب شود، و چیزی که باعث می شود او مصرانه و بااراده در رسیدن به اهدافش سخت تلاش کند، حس قوی و اعتماد قوی به خود و اهدافش است. برخی از زنان با ویژگی آلفا متولد می شوند، در حالی که برخی دیگر در طول زندگی این ویژگی را توسعه می دهند.

مشهورترین زنان آلفا

طبق تست‌های روانشناسی، هیلاری کلینتون، ملکه الیزابت اول، اوپرا وینفری و آنجلینا جولی جزوه دسته زنان آلفا قرار گرفته‌اند.

جذابیت زنان آلفا برای مردان

زن های آلفا دارای ویژگی های ثابتی هستند که به راحتی آنها را از سایر زنان متمایز می‌کند، بازیگوشی، شیطنت و قدرت زنانگی ویژگی هایی ست که مثل آهنربا مردان را به سمت آنها جذب میکند و با جذابیت جادویی همیشه توجه زیادی از مردان را به خود جلب می کنند. اما خصوصیاتی مثل لجبازی ،تکبر ،اعتماد بنفس بالا، سرکش بودن و در کل ویژگی های که با قدرت طلبی مردان تداخل دارد هم عاملی برای گریزان بودن مردان از زنان آلفا میشود.

بنابراین مردان به دوراهی سختی می‌رسند ،کشش دیوانه کننده ای که اجازه نمی دهد از زن آلفا فاصله بگیرند و همین طور تلاش هم زمان برای گریز. چراکه مردان در طول دوره تکامل همواره برتر و مسلط بر زن بوده اند بنابراین تحمل زن راهبر و باهوش از توان اکثر آنها خارج است و وقتی متوجه می شوند زنان آلفا مطیع نمی شوند و هیچ زمان در بند یک مرد نمی‌مانند. بسیاری از مردان در مواجهه با این تداخل درونی، با این تیپ زنان ارتباط برقرار کرده و وارد رابطه می‌شوند اما قبل از اینکه رابطه وارد مرحله جدی بشود، فاصله گرفته و به سراغ زنان بتا می روند.

زنان بتا

زنان بتا برخلاف زنان آلفا علاقه ای به قدرت و امور مدیریتی ندارند ،انها پکیج کاملا کلاسیک و سنتی از زنانگی هستند،دلسوز،دلخوش به لذت های ساده و اغلب مخالف فمنیسم که برای عشق و عاشقی،خانه داری و مادر بودن ساخته شده اند، آنچه هر مردی برای یک خانه با آرامش به آن نیاز دارد اما ذات ماجراجو و تنوع طلب برخی مردان علاوه بر آرامش خانه چیزهای دیگری را نیز طلب میکند که هیچ زمان یک زن بتا با توجه به پایبندی اش به عرف و سنت ها قادر به انجام آنها نیست.

زنان آلفا در رابطه

زنان آلفا زنانی هستند که شاید نتوان زیر یک سقف آنها را تحمل کرد اما آنقدر فریبنده هستند که مردان به خاطر تجربه بودن با آنها بر سر عشق و زندگی شان ریسک کنند، زنان آلفا هیجان و شور و شوق را به زندگی های روتین و سرسنگین تزریق می کنند، آنها به خوبی می دانند چه چیزی مردان را خوشحال و هیجان زده می کند. زنان آلفا هرچند همیشه در میان مردان جذاب زیادی احاطه شده اند اما نیازی به کمک و همراهی شان ندارند.

وابستگی مالی و عاطفی با مردان ایجاد نمی کنند، از آنها طلب عشق نمی کنند، اگرچه زنان به طور ذاتی از طریق شنیداری جادو شوند اما زنان آلفا در برابر تملق و تعریف های مردان ضعف نشان نمی دهند و مسخ نمی شوند و به همین دلیل با همان سرعتی که وارد رابطه دوستی با مردی شده اند هر زمان احساس بی حوصلگی و خستگی کنند مثل شبح غیب می شوند گویی که هیچ زمان نبوده اند.