17 مارس 2020
مارس 17, 2020

عمل جراحی بینی بسته

0 دیدگاه

عمل جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته : جراحی زیبایی بینی از جمله جراحی های زیبایی صورت است که امروزه بسیار رواج یافته و در سرتاسر جهان طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است. جراحی بینی به طور کلی به دو روش باز و بسته قابل انجام است که هر یک از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. ( جراح بینی )

عمل جراحی بینی باید به یکی از دو روش مذکور انجام پذیرد ، حال آن که انتخاب هر یک از این روش ها بر اساس صلاحدید جراح بینی و با توجه به وضعیت بیمار و وسعت اصلاحات مورد نیز در بینی وی صورت می گیرد.

در مقاله پیش رو به شرح و بررسی اجمالی جراحی بینی بسته پرداخته ایم ، شما همراهان گرامی می توانید جهت کسب آگاهی کافی در این خصوص به مطالعه مقاله حاضر بپردازید.

جراحی بینی بسته
جراحی بینی به روش بسته :

جراحی بینی بسته در حقیقت قدیمی ترین تکنیک جراحی بینی می باشد که در گذشته جهت انجام جراحی بینی تنها از این تکنیک استفاده می شد.

در جراحی بینی به روش بسته بر خلاف جراحی بینی باز ، به جای ایجاد برش در بخش خارجی بینی ( ناحیه کلوملا ) و بلند کردن پوست بینی از روی ساختار زیرین آن ؛ جراح به منظور دستیابی به چارچوب بینی بیمار و اعمال تغییرات مورد نظر خود ، همه برش های مورد نیاز را در داخل بینی ایجاد خواهد کرد ؛ لذا در این روش از جراحی بینی هیچ گونه زخم قابل مشاهده ای وجود ندارد.

در جراحی بینی بسته ، علاوه بر باقی نماندن اسکار ( جای زخم ) بر روی پوست قسمت خارجی بینی که یکی از مزایای این روش محسوب می گردد ؛ کوتاه بودن دوران نقاهت نیز از دیگر مزایای آن به شمار می رود.

و اما طی رینوپلاستی بسته ، به دلیل عدم ایجاد برش در ناحیه کلوملا ، ساختار بینی در معرض دید قرار نمی گیرد و این به معنی کاهش میدان دید جراح و در نتیجه محدودیت جراحی می باشد.

از این رو امکان ایجاد اصلاحات وسیع بر روی بینی در جراحي بيني بسته ، وجود ندارد و نمی توان جراحی های پیچیده بینی نظیر جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی ترمیمی و مواردی از این قبیل را از طریق جراحي بيني بسته به خوبی انجام داده و به نتایج بهینه دست یافت.

لذا غالبا از نظر تمامی جراحان بینی ، جراحی بینی به روش باز به جراحي بيني بسته ارجحیت دارد و معمولا شاهد آن هستیم که عمده جراحی های بینی از طریق جراحی بینی باز انجام می گیرند.