17 مارس 2020
مارس 17, 2020

عمل جراحی بینی فانتزی

0 دیدگاه

عمل جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی بیشتر در میان خانم ها طرفدار دارد و متاسفانه مدهای موجود در رسانه های مجازی کشور ما نیز به این موج دامن زده اند. در جراحی بینی فانتزی ؛ تغییراتی که بر روی بینی انجام می شود کاملاً مشهود است و به راحتی می توان تشخیص داد که بینی ، جراحی شده است. ( جراح بینی ارومیه )


ویژگی های بینی فانتزی :

نشانه های بارز بینی فانتزی ، قوس زیاد بینی از نمای نیم رخ و سر بالا بودن نوک بینی می باشد.

از دیگر ویژگی های بینی فانتزی می توان به مواردی اعم از کوچک بودن سایز بینی ، سوراخ های کوچک و تیغه نازک بینی اشاره نمود.
نکاتی درباره جراحی بینی فانتزی :

توجه داشته باشید که یک بینی جراحی بینی فانتزیمتناسب و ایده آل به بینی ای اطلاق می گردد که در آن تناسب و هماهنگی میان بینی و سایر اجزای صورت رعایت شده باشد.

از این رو صرفا داشتن یک بینی کوچک ، دالّ بر زیبایی بینی نیست ؛ لذا باید در زمان جراحی زیبایی بینی ، تمام اندازه ها و تناسبات صورت را مدّنظر قرار داد تا توازن چهره بر هم نخورده و زیبایی صورت تحت الشعاع قرار نگیرد.

بنابراین افرادی که تمایل به انجام جراحی بینی فانتزی دارند ، باید بدانند یکی از فاکتورهای لازم جهت انجام جراحی بینی فانتزی این است که سایر اعضای چهره نیز دارای اندازه ای متناسب با سایز بینی فانتزی باشد.

به عنوان مثال اشخاصی که اجزای صورت آن ها بزرگ است ، کاندید مناسبی برای انجام عمل بینی فانتزی نمی باشند و بهتر است اقدام به انجام این جراحی نکنند.
انواع بینی :

بینی ها را می توان به سه دسته کلی شامل بینی استخوانی ، گوشتی و نیمه غضروفی تقسیم نمود.

هر یک از این بینی ها از ویژگی های خاص خود برخوردارند و با توجه به خصوصیاتی که دارند می توان آن ها را به یکی از مدل های بینی نظیر فانتزی ، طبیعی و نیمه فانتزی ، جراحی نمود.

بینی های استخوانی از غضروفی محکم برخوردارند و پوست نازکی دارند ، همچنین غالبا دارای یک برآمدگی یا اصطلاحا قوز بر روی پل بینی می باشند ؛ این بینی ها با توجه به ویژگی هایی که دارند بهترین کاندید برای انجام جراحی بینی فانتزی می باشند ، زیرا در حین جراحی بینی استخوانی ، جراح بینی قادر خواهد بود تغییرات گسترده ای بر روی بینی اعمال نماید.

بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم و غضروفی ضعیف هستند ، از این رو با توجه به ویژگی هایی که دارند ؛ جراح نمی تواند طی عمل بینی ، تغییرات وسیعی بر روی بینی ایجاد نماید.

لذا همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم و با توجه به این که مدل بینی فانتزی برای همه اشخاص مناسب نمی باشد ، می توان گفت افرادی که بینی گوشتی دارند ، گزینه مناسبی برای جراحی بینی فانتزی نخواهند بود و بهتر است به صورت طبیعی ، جراحی شوند.