04 مارس 2020
مارس 4, 2020

عمل جراحی بینی

0 دیدگاه

عمل جراحی بینی

آمار به دست آمده نشان می دهد که عمل جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین جراحی های زیبایی پلاستیک در ایران محسوب می شود به گونه ای که روزانه افراد بسیاری برای انجام این جراحی زیبایی به بیمارستان ها و کلینیک ها مراجعه می کنند. ( جراح بینی تهران )

شاید در زمان های قبل تنها بزرگسالان متقاضیان این جراحی پلاستیک بوده اند، اما هم اکنون جوانان و نوجوانان بیشترین آمار را در بین متقاضیان جراحی بینی دارند.

دلیل کاندید بودن جوانان و نوجوانان این است که آنان در برهه زمانی بسیار حساسی قرار دارند، با انجام عمل جراحی بینی علاوه بر ایجاد زیبایی و اصلاح عملکرد بینی ، اعتماد به نفس آنان نیز افزایش پیدا می کند.

عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی موجب ایجاد تغییراتی چون:
بزرگ و کوچک کردن بینی
برطرف کردن قوز بینی
ایجاد زیبایی در بینی های گوشتی و استخوانی
برطرف کردن پولیپ بینی
اصلاح اندازه سوراخ های بینی، می شود.

عمل جراحی بینی

بعد از عمل بینی
به مدت 48 ساعت باید از کمپرس یخ استفاده کنید.
برای تسکین درد می توانید از مسکن های تجویزی جراح بینی خود استفاده کنید.
پس از جراحی بینی نیازی به استحمام فوری نیست.
برای شستشوی موهای خود مراقب باشید تا گچی که بر روی بینی تان قرار دارد خیس نشود.
پس از 1 هفته می توانید حمام کنید.
از غذا های تند و شور استفاده نکنید.
از مصرف مواد غذایی سفت پرهیز کنید.
از انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید.
مراقبت های بسیاری پس از عمل جراحی بینی وجود دارد که در مقالات بعدی به آن ها خواهیم پرداخت.

عمل جراحی بینی
عمل جراحی بینی

جراحي زيبايي بيني
برخی افراد تنها جهت زیبایی برای انجام جراحی بینی اقدام می کنند. عموما این افراد دارای بینی های گوشتی و استخوانی هستند یا بینی معمولی دارند و می خواهند عروسکی یا فانتزی عمل کنند.

اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید ما به شما توصیه می کنیم قبل از عمل بینی ابتدا درباره این جراحی زیبایی اطلاعات کافی بدست آورید سپس اقدام کنید. برای کسب این اطلاعات می توانید در صفحات گوگل سرچ کنید.

اما بهترین کار این است که با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید و با دکتر سکوتی یک جلسه مشاوره داشته باشید. در این جلسه مشاوره تمامی ابهامات شما عزیزان درباره این جراحی زیبایی برطرف می شود و می توانید با خیالی آسوده برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام کنید.

انواع روش های عمل جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:
جراح بینی برای اعمال تغییرات بر روی بینی با توجه به مهارت و تجربه خود یکی از روش های جراحی بینی به روش باز با جراحی بینی به روش بسته را انتخاب می کند.

در روش جراحی بینی باز ، جراح بینی برای اعمال تغییرات یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند، در این روش به دلیل اینکه جراح بینی دید مستقیم دارد احتمال بروز غیر قرینگی بسیار کم می باشد.

اما در روش جراحی بینی بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

عمل جراحی بینی

کوچک کردن بینی با لیزر
از جمله تبلیغات گسترده ای که امروزه شاهد آن هستیم کوچک کردن بینی با لیزر می باشد.

باید بگوییم که لیزر توانایی ایجاد تغییرات در استخوان بینی را ندارد و تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

عوارض جراحی بینی
یکی از سوالات متداولی که در جلسه مشاوره پرسیده می شود درباره عوارض جراحی بینی می باشد، در مقاله مربوط به عوارض جراحی بینی به صورت کامل توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه کنید.

تاثیر جراحی بینی بر تنفس
تاثیر جراحی بینی بر تنفس : مقصود از جراحی زیبایی بینی برطرف نمودن اشکالاتی است که ظاهر بینی را مختل نموده اند. باید توجه داشت جراحی بینی موفقیت آمیز مستلزم انتخاب جراح بینی با تجربه و متبحر می باشد ، چرا که بی تجربگی و عدم مهارت جراح بینی می تواند زمینه ساز مشکلاتی از قبیل مشکلات تنفسی برای بیمار گردد.

عموما این مسئله منجر به نگرانی متقاضیان جراحی بینی می شود ، بنابراین در جلسات مشاوره یکی از شایع ترین سوالاتی که از جراح بینی پرسیده می شود تاثیر جراحی بینی بر تنفس است.

آیا در صورت وجود مشکلات تنفسی می‌توان اقدام به جراحی‌ بینی نمود ؟
بله ، چنانچه تمامی اقدامات لازم جهت حفظ سلامت بینی به لحاظ تنفسی در حین عمل و پس از جراحی بینی رعایت گردد می توان اقدام به جراحی بینی نمود.

البته بدیهی است در این دست از جراحی ها ، جراح بینی با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد بود که با اتکا بر تجربه و مهارت خود در جراحی بینی می تواند در عین رفع اختلالات تنفسی به سهولت اقدام به اعمال تغییرات لازم جهت زیبایی بینی نماید.

عمل جراحی بینی

پولیپ و انحراف بینی
به طور کلی برخی از مشکلات بینی مانند پولیپ و انحراف بینی می توانند بر عملکرد حیاتی و تنفسی بینی تاثیر سوء بگذارند ، بنابراین جهت درمان این اختلالات حتما باید جراحی بینی به روش درمانی انجام گیرد.

لازم به ذکر است در صورتی که متقاضی جراحی زیبایی بینی با عوارض مذکور مواجه باشد و درصدد جراحی زیبایی بینی همراه با مرتفع نمودن این مشکلات باشد می بایست جراح بینی را در جریان اهداف خود از جراحی بینی قرار دهد.

در این راستا پزشک متخصص پیش از جراحی بینی از طریق تجویز آندوسکوپی اقدام به تشخیص علل زمینه ساز مشکلات تنفسی بینی می نماید.

گرفتگی بینی بعد از عمل جراحی بینی
پس از جراحی بینی خطوط مخاطی بینی به زخم های ایجاد شده در داخل بینی واکنش نشان داده و منجر به بروز علائمی از قبیل تورم بافت بینی ، التهاب بینی و به دنبال آن گرفتگی موقت بینی می شود.

جهت پیشگیری از این علائم و درمان آن می توان از طریق سرم های مخصوص شستشوی بینی اقدام به پاکسازی بینی نمود.

عمل جراحی بینی

مراقبت ‌های بعد از جراحی زیبایی بینی
به منظور کاهش اختلالات تنفسی رعایت مراقبت های زیر توصیه می گردد :

تمیز کردن حفره ‌های بینی به کمک پروکسیدهیدروژن 3% به صورت روزانه و دو مرتبه در طول روز
تمیز نمودن خونی که دردهانه سوراخ های بینی به صورت خشک ‌شده تجمع یافته توسط یک گوش پاک کن نمدار
استفاده روزانه از اسپری های شستشوی بینی به منظور کاهش تورم پس از عمل و بهبود عملکرد تنفسی
استفاده از پماد بسیتراسین یا پلی اسپورین در داخل حفره های بینی به مدت7 الی 10 روز
در خاتمه باید متذکر شد که گرفتگی بینی بعد از جراحی مسئله ای گذرا و موقتی می باشد و پس از گذشت 1 الی 2 ماه برطرف می گردد.

هزینه عمل جراحی بینی
نوع بینی
دستمزد جراح بینی
دستمزد متخصص بیهوشی
هزینه دارو های بیهوشی
هزینه اتاق عمل
محل جغرافیایی و غیره عواملی هستند که در این هزینه تاثیر گذار هستند. شما عزیزان برای آگاهی از این هزینه باید مورد معاینه و بررسی جراح بینی قرار بگیرید که در جلسه مشاوره ای که با دکتر سکوتی خواهید داشت این هزینه به اطلاع شما عزیزان رسیده می شود.