07 سپتامبر 2020
سپتامبر 7, 2020

مزوتراپی

0 دیدگاه

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی : از جمله مواردی که سبب بروز عوارض پیری می شوند عبارتند از :

افزایش سن
کاهش وزن ناگهانی
قرارگیری بیش از حد در مقابل نور آفتاب ( جوانسازی پوست )


عوامل ژنتیکی
استرس
تغذیه نامناسب و غیره
همه این عوامل سبب افتادگی و شل شدن پوست می شوند. اما برای درمان آن ها می توان از روش های مختلف جوانسازی همچون تزریق ژل ، بوتاکس ، فیلر ، چربی و سایر روش های جراحی همچون لیفت صورت بهره برد.

مزوتراپی

اما انجام مزوتراپی یکی بهترین روش های جوانسازی پوست است که بدون نیاز به ایجاد برش و انجام جراحی ، پوست را شاداب و جوانتر می کند. در این روش مقدار بسیار کمی هیالورونیک اسید ، ویتامین ، مواد معدنی و سایر عناصر فعال در قسمت های مورد نظر تزریق می شوند.

مزوتراپی مو
مزوتراپی مو یکی از روش های درمانی است که طی آن دارو ها ، ویتامین و سایر مواد غذایی لازم به صورت مستقیم به پوست سر تزریق می شوند. این تزریق با استفاده از سرنگی که سوزن بسیار کوچکی دارد به محل وجود فولیکول های مو و در عمق یک میلی متری پوست سر تزریق می شود.

طی انجام این روش بیمار هیچ دردی احساس نخواهد کرد و دارو ها دقیقا در قسمتی که نیاز به تقویت دارند تزریق خواهند شد. انجام مزوتراپی مو حدود 40 دقیقه به طول می انجامد.

مزوتراپی پوست سر
با انجام مزوتراپی برای مو ، می توان کم پشتی و ریزش آن را درمان کرد. بدین منظور از محلولی شیمیایی که حاوی ترکیبات مواد معدنی ، آمینو اسید ها ، ویتامین ها ، اسید نوکلئیک ها و کوآنزیم ها می باشد استفاده می شود. میزان این دارو ها بسته به نیاز بیمار تنظیم شده و به پوست سر تزریق خواهد شد. این کار کم کم میزان هورمون ها را متعادل کرده و در نهایت سبب تقویت و رشد موی سالم ، ضخیم و قوی تر می شود.

لازم به ذکر است در صورتی که ریزش مو بر اثر عوامل هورمونی باشد ، از مزوتراپی می توان به عنوان روش کمکی در کنار کاشت و ترمیم مو استفاده نمود. اما در شرایطی که ریزش مو به دلیل رژیم های غیر اصولی و طولانی مدت و همچنین داشتن تجربه جراحی هایی همچون جراحی روده که جذب مواد غذایی را مختل کرده و سبب کمبود ویتامین می شوند ، می توان از مزوتراپی به عنوان روش درمانی برای رشد مجدد مو ها و جلوگیری از ریزش آن استفاده نمود.

مزوتراپی

کاهش وزن، از بین بردن سلولیت و چاقی موضعی اندام های مختلف
چربی زدایی و برطرف کردن سلولیت یکی دیگر از کاربرد های مزوتراپی است. در واقع این روش تکنیکی جایگزین به جای جراحی هایی همچون لیپوساکشن می باشد که برای رسیدن به تناسب اندام مورد استفاده قرار می گیرند. با انجام مزوتراپی می توان نسبت به از بین بردن چربی های شکم ، چربی موضعی کنار ران ، پهلو و غبغب اقدام کرد.

برای این کار ابتدا به بافتی که حاوی سلول های چربی است ، مواد مزو تزریق می شوند تا چربی ها را شکسته و آزاد کند تا از بین بروند. بدین ترتیب سلول های مرده وارد جریان خون نمی شوند و از طریق روده و کلیه از بدن خارج خواهند شد.

درمان پف و تیرگی زیر و دور چشم ، غبغب و گلو
همانطور که گفته شد در این روش از سوزن بسیار ریز استفاده شده که تا عمق کمی از پوست نفوذ پیدا می کند. غالبا با انجام این کار پف زیر چشم و غبغب با سرعت بالایی برطرف می شوند. همچنین افزایش سن یا تغییرات هورمونی در زمان بارداری ، عوامل ژنتیکی ، کم خوابی یا بی خوابی ، استعمال دخانیات ، گردش خون نامناسب و رژیم های سخت و غیر اصولی سبب تیره شدن دور چشم می شوند ؛ که با انجام مزوتراپی و تزریق مواد به پلک و ناحیه اطراف آن می توان تیرگی دور چشم را نیز برطرف نمود.

اصلاح افتادگی پلک ها
افتادگی پلک ها از جمله مواردی هستند که بر اثر عوامل وراثتی یا بالا رفتن سن پدید می آیند. در گذشته درمان افتادگی پلک تنها با انجام جراحی امکانپذیر بود؛ این در حالیست که امروزه با انجام روش های جدید تر همچون مزوتراپی می توان این عارضه را درمان نمود یا از بروز آن در میانسالی جلوگیری کرد.

در واقع برای این کار ماده تزریق شده به قسمت گیجگاه و زیر ابرو تزریق خواهد شد.