نکات و مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک : جراحی زیبایی پلک از جمله جراحی های زیبایی است که امروزه طرفداران بسیاری هم در میان بانوان و هم در میان آقایان به خود اختصاص داده و شمار متقاضیان آن روزانه در حال افزایش است. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

مراقبت های بعد از جراحی پلکجراحی زیبایی پلک ، از این حیث مورد توجه قرار دارد که با رفع چربی و پوست اضافی موجود در ناحیه پلک ها ؛ می تواند تا حدود قابل توجهی شادابی و جوانی سابق را به چهره بازگرداند و بدین ترتیب سبب افزایش اعتماد به نفس نیز گردد.

قاعدتا تبحر و تجربه جراح پلک ، تاثیر مستقیم و قابل توجهی در کسب ماحصل این جراحی دارد و از این رو هنگام اقدام به انجام این جراحی باید مورد توجه قرار گیرد ؛ البته نباید از تاثیر مراقبت های بعد از جراحی پلک بر روی نتیجه این جراحی غافل شد و آن را نادیده گرفت.

مراقبت های بعد از جراحی پلک ، به قدری مورد اهمیت است که در صورت بی توجهی می تواند تاثیر سوء بر روی نتیجه جراحی بگذارد و حتی سبب بروز عوارض زیانباری برای افراد گردد.

بنابراین تصمیم داریم در مقاله پیش رو ، شما را با مهم ترین دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از جراحی پلک آشنا نماییم.
مراقبت های بعد از جراحی پلک :
شستشوی چشم بعد از جراحی پلک

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد بعد از جراحی پلک از جراح معالج خود می پرسند این است که بعد از انجام جراحی به چه نحوی می توانند چشم های خود را شستشو دهند ؟ در این باره باید گفت که افراد طی 48 ساعت ابتدایی بعد از جراحی پلک به منظور شستشوی چشم های خود تنها باید از سرم های فیزیولوژیک استفاده نمایند و پس از آن می توانند از آب جوشیده سرد شده استفاده کنند.
احساس درد بعد از جراحی پلک

طبیعتا بعد از جراحی زیبایی پلک افراد با احساس درد خفیفی مواجه خواهند بود که نگران کننده نبوده و افراد با مصرف صحیح و به موقع داروهای تجویز شده می توان آن را تسکین بخشند.

البته باید توجه داشت که در صورت تشدید درد حتما باید سریعا پزشک خود را مطلع نمایید.
بخیه بعد از جراحی پلک

در پایان عمل جراحی پلک ، پزشک متخصص اقدام به بخیه زدن محل برش ها می نماید در صورتی که از بخیه های قابل جذب استفاده نموده باشد نیازی به کشیدن آن ها وجود ندارد ؛ اما چنانچه برای بستن برش ها از بخیه های غیر قابل جذب استفاده شده باشد ؛ فرد می بایست 1 هفته الی 10 روز بعد جهت کشیدن بخیه ها به مطب پزشک معالج مراجعه نماید.
تورم و کبودی بعد از جراحی پلک

بروز کبودی و ورم در نواحی اطراف پلک پس از عمل جراحی پلک ، امری بدیهی است و استفاده از کمپرس یخ طی دو روز ابتدایی پس از عمل می تواند در کاهش آن کمک کننده باشد.
نحوه خوابیدن بعد از جراحی پلک

افراد باید دقت داشته باشند که بعد از جراحی پلک به نحوی بخوابند که به چشم های آن ها هیچ گونه فشاری وارد نگردد ، لذا خوابیدن به صورت طاقباز بهترین روش خوابیدن بعد از این جراحی می باشد.

همچنین به منظور گردش بهتر جریان خون و جلوگیری از تشدید تورم و کبودی توصیه می شود افراد در هنگام خواب ، زیر سر خود دو بالش قرار دهند تا سر با بدن زاویه ای 30 درجه بسازد و بالاتر از سطح پایین تنه قرار گیرد.