چگونه اراده را در خود تقویت کنیم !؟

مردم همواره افراد توانمندی راكه در زندگی به موفقیت های بزرگی نایل گشته اند و نیروی اراده و تادیب نفس از خــود بنمایش گذارده اند را مورد ستایش و احترام قرار می دهند. افرادی كه در تمام عرصه های زندگی تنها با نـیـروی اراده، تادیب نفس و بلند همتی زندگی خود را بهبود بـخشیـده، مهارتهای جدیدی را فراگرفته و بر مشكلات فایق آمـده اند.


واقـعـیت آن است كه این نیروهـای باطـنـی مـخـتـص افـراد بخصوصی نبوده و هرفردی قادر می باشد توسط آموزش های عملی بـدرجات رفیعی از نیروی اراده و تادیب نفس دست یـابـد. نـیروی اراده و تـادیب نفس مهمترین و سـودمندترین عناصر برای دستیابی به موفقیت می باشند.

نیروی اراده چیست؟
نیروی باطنی برای اتخاذ تصمیمات، اقدام به كار، اداره و انجام اهداف و وظـایـف تـا زمـان تحقق یافتن آنها علیرغم تمام موانع، دشواریها، مشكلات و رنجهای درونی و خـارجـی. نیروی ارده توانایی غلبه برتنبلی، وسوسه ها و عادات منفی و دستیابی به اهداف ولو آن كه آن اهداف دشوار، خسته كننده و مغایر عادات و خلق و خوی شما باشند.

تادیب نفس چیست؟
صرف نظر كردن از یك لذت و خوشی زود گذر و آنی به نفع یك هدف والاتر و بهتر. تـادیـب نفس توانایی تداوم عمل، افكار و رفتاری می باشد كه به موفقیـت و پـیـشرفت مـنـتهی میگردند. تادیب نفس نوعی كنترل نفس می باشد كه سبب نظم بخشیدن به جنبه های روحـی-روانـی، احـساسی، فیزیكی و معنوی شخص می گردد.

هـدف از آن داشـتـن یـك زندگی محدود و معین نبوده و مقصود ما نیز زندگی درویش گونه نمیباشد. تـادیب نفس تنها یكی از ستونهای موفقیت و قدرت است. بـه شما قدرتی عطا می كند كه تمام انرژی خودتان را بروی یك هدف متمركز كرده و با پـشتكار و سخت كوشی تا محقق گشتن آن از پای نایستید.

راهكارها
یكی از شیوه های كارآمد برای پرورش نیـروی اراده و تـادیب نفس امتناع از ارضاء و اقناع آرزوهای بی اهمیت و غیرضـروری می باشد. هر فردی در زندگی دائما با آرزوها و وسوسه های بی حدی مواجه است كه اغلب آنها به واقع بی اهمیت می باشند.شما با خودداری ورزیدن از ارضاء تك تك آنها خودتان را قدرتمند خواهید ساخت. با امـتـناع از آرزوهای بی ثمر، مضر و غیر ضروری بر خلاف عاداتتان رفتار كرده و نیروی درونی خود را تقویت كنید.
1- برای 1 یا 2 روز روزنامه مطالعه نكنید.
2- هنگامی كه احساس تشنگی كردید آب بنوشید، برغم میلتان برای نوشیدن نوشابه.
3- بجای استفاده از آسانسور از راه پله بالا و پایین بروید.
4- از اتوبوس یك ایستگاه بعد ویا قبل از مقصد اصلی خود پیاده گردید و باقیمانده مسیر را پیاده طی كنید.
5- برای یك هفته یك ساعت زودتر از موعد معمول به رختخواب روید.
6- هنگامی كه وسوسه شدید كه بستنی بخورید مقابـل میـل خـود مقاومت كنیـد.
اینها تنها نمونه های معدودی از راهكارهایی می باشند كه به تقویت نیروی اراده و تادیب نفس شما كمك می كنند. با نیروی اراده و تادیب نفس قادر خواهید بود تا كنترل زندگی خود را بدست گرفته، به اهدافتان دست یافته،زندگی خود را بهبود بخشیده و به آرامش خاطر برسید.

مطالب پیشنهادی از سراسر وب
Yektanet: Stay Home
اسلحه ات رو انتخاب کن و برای مبارزه آماده شو!

اسلحه ات رو انتخاب کن و برای مبارزه آماده شو!
کتاب اتیکت «۱۱۰ نکته از آداب معاشرت مدرن» با 70% تخفیف

کتاب اتیکت «۱۱۰ نکته از آداب معاشرت مدرن» با 70% تخفیف
جاکفشی زیبای ایکیا (IKEA) رو همین الان آنلاین سفارش بده

جاکفشی زیبای ایکیا (IKEA) رو همین الان آنلاین سفارش بده
تخفیف تکرار نشدنی هارد دیسک یک ترابایتی! (فقط امروز)

تخفیف تکرار نشدنی هارد دیسک یک ترابایتی! (فقط امروز)
3 اصل مهم برای قبولی در رشته پزشکی

3 اصل مهم برای قبولی در رشته پزشکی
یادآوری سنتی در ژاپن با اشک های مرد ۱۸۸ کیلویی

یادآوری سنتی در ژاپن با اشک های مرد ۱۸۸ کیلویی